Zasady rekrutacji do przedszkola

Wszystkich rodziców, którzy zastanawiają się kiedy zapisy do przedszkola się odbywają, pragniemy poinformować, że do naszej placówki można zapisywać dziecko przez cały rok. To, czy zostanie ono przyjęte, zależy od aktualnej liczby wolnych miejsc. Warto śledzić naszą stronę internetową, gdyż podajemy tutaj na bieżąco informacje o dostępnych miejscach. 

Wielu rodziców i opiekunów nie wie jakie dokumenty do przedszkola należy złożyć. W naszej placówce regulamin rekrutacji do przedszkola jest bardzo prosty i odbywa się ona w trzech krokach.

Rekrutacja do przedszkola w Wołominie składa się z następujących etapów:

  • Pierwszy krok to wypełnienie kwestionariusza w którym należy wpisać dane osobowe swoje oraz dziecka, a także inne niezbędne informacje.
  • Przyjęcia do przedszkola wiążą się także z podpisaniem umowy. Jest to dokument, który bardzo ułatwia współpracę i reguluje wszystkie zasady, dlatego podpisanie go leży zarówno w interesie naszej placówki, jak i rodzica.
  • Rekrutacja do przedszkola to proces, który wymaga także wypełnienia karty zgłoszenia, która jest ostatnią formalnością, jakiej należy dopełnić.

Adaptacja dziecka w nowym miejscu 

Wybór odpowiedniej placówki nie jest dla rodziców łatwym zadaniem. Często bardzo stresująca jest sama rekrutacja.

Przedszkole nasze zatrudnia wykwalifikowaną kadrę, która doskonale rozumie, jak wiele emocji i obaw wiąże się z pierwszym dniem dziecka w tym miejscu. Dlatego, kiedy rodzic otrzymuje wyniki rekrutacji do przedszkoli, przeprowadzamy cały proces adaptacyjny, który pozwala dziecku zaznajomić się z nowym miejscem i stopniowo, bez strachu, przekonać się, że przedszkole to miejsce świetnej zabawy i nauki.

Harmonogram adaptacji wygląda następująco:

  • Dzień pierwszy– 1 godzina- dziecko przez cały czas jest w przedszkolu z rodzicem lub opiekunem. Jest to bardzo ważny moment, w którym rodzic pokazuje dziecku jak wygląda nowe miejsce i zapoznaje je z obcym otoczeniem.
  • Dzień drugi– 2 godziny- w tym dniu również rodzic jest z dzieckiem w placówce. Pozwala to na nieco lepsze oswojenie się z nowymi przestrzeniami i ludźmi i poprawia pewność siebie dziecka.
  • Dzień trzeci– 2 godziny- najpierw wizyta odbywa się tak jak do tej pory- rodzic lub opiekun towarzyszy dziecku przez pierwszą godzinę. Następnie wychodzi z sali, a dziecko zostaje samo. W razie potrzeby, rodzic jest na korytarzu. Jeśli maluch nie jest w stanie wytrzymać sam, rodzic wchodzi na salę i ponawia cały proces. Daje to dziecku poczucie, że nie jest zostawione samo i może liczyć na to, że rodzic w trudnej sytuacji mu pomoże.
  • Dzień czwarty-1 godzina- jest to przełomowy dzień, w którym dziecko zostaje w przedszkolu, a rodzic lub opiekun wychodzi na spacer. Tutaj nie ma już możliwości pocieszenia dziecka w razie problemu, jednak cały proces przeprowadzany jest na tyle powoli, że rzadko kiedy zachodzi taka potrzeba.
  • Dzień piąty– 2 godziny- ten dzień wygląda tak samo jak dzień poprzedni, jedyna różnica jest taka, że maluch zostaje w placówce na dłużej. 

Rekrutacja przedszkole- co jeszcze warto wiedzieć?

Warto zaznaczyć, że wnioski do przedszkola mogą składać rodzice dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. Nasza placówka oferuje dzieciom wszystko co najlepsze, dlatego warto wziąć udział w całym procesie jakim jest rekrutacja. Przedszkole Wołomin to świetne miejsce dla każdego dziecka, które zapewni mu nieustanny rozwój i możliwość zabawy z rówieśnikami.

Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak wygląda rekrutacja do przedszkoli, jakie dokumenty do przedszkola są niezbędne, czy też jak sprawdzić wyniki rekrutacji przedszkola, można skontaktować się z nami pod numerem telefonu 600 370 887 lub poprzez adres e-mail: kontakt@kolorowekredkiwolomin.pl.

Warto również umówić się na spotkanie w naszej placówce, aby zobaczyć ją na żywo i porozmawiać z nauczycielami. Da to z pewnością duże wyobrażenie o tym, jak wygląda prowadzona nauka i pozwoli uspokoić nieco emocje. Rozmowa z kadrą to również świetny sposób, aby przekonać się, że zarówno rekrutacje do przedszkoli, jak i kryteria przyjęcia do przedszkola nie są wcale takie trudne i wymagające, jak mogłoby się wydawać.